Huzur Vadisinde Yoga Tatili

Huzur Vadisinde Yoga Terapi’ye Yönelik Bir Çalışma 

10-14 Temmuz, Çarşamba-Pazar

Ne zamandır bu çalışmaları ne zaman yapacağımı soruyordunuz. Ben de size bir türlü net cevap verememiştim.

Doğanın içinde tatil yaparken yoga terapi alanında biraz daha ilerleyeceksiniz veya kendi bedeninizde farklı yerlere ulaşarak yaşam kalitenizin artması için bir adım atacaksınız.

Bu defa Göcek’e gidiyoruz. Dağlarla çevrili, sakin ve huzur dolu bir vadiye… denizden 650 metre yukarıya… gökyüzüne ve yıldızlara yakın Huzur Valley’e… meyve ağaçlarının arasına… doğa ananın kucağına…yaban tavşanı, baykuş, kirpi ve porsukların yanına…

https://www.huzurvalley.com

Yoga dersleri dışında ister bir hamak seçip dinlenin ister havuzda yüzün ister patika yollardan çam ormanında keşfe çıkarak güneşin doğuşunu ve batışını izleyin…

Tekne gezisi

Katılımcı sayısına ve talebe göre birlikte Göcek adası ve koylarına tekne turu yapacağız. Ayrı ücrete tabi…

Deniz ve kumsal 

Denize girmek isterseniz İnlice halk plajı veya D-Marin plajı 15 dakika mesafede

Gezebileceğiniz diğer yerler 

Likya kaya mezarları, Xantos, Dalyan’a yakın kaya mezarları ve Kaya Köyü Rum evleri var. Ayrı ücrete tabi…

Konaklama

Orta Asya’da ev olarak kullanılan otantik yurtlarda konaklayacağız. Gece yatağınızdan yurtların tepesindeki çemberden (cennetin gözü) gökyüzü ve yıldızları seyrederek uykuya dalın. Tuvalet ve banyo ortak. 

Toplam ücret

4 gece 5 gün konaklama yurtlarda 2-3 kişi konaklama ve tam pansiyon kişi başı toplamda 1000TL 

Yerimiz kısıtlı olduğu için bu yoga tatilinde tek kişi konaklama imkanı yoktur. 

Konaklama ücreti ilk gün elden nakit ödenecek. Havale yapılmıyor ve kredi kartı geçerli değil.  

Yoga workshop başlıkları

Stres için Yoga Terapi, Anksiyete için Yoga Terapi, Fibrolmiyalji ile Kaliteli Yaşam ve Pelvis Sağlığı. Her bir başlık 2 farklı uygulamadan oluşuyor. Bu içerikleri birlikte yapacağımız 1 saatlik toplam 7 derse yayacağız.  Dersler workshop tarzında olacak. İlk dersimiz Çarşamba akşam yemekten önce. Tekne turu yapacağımız gün sadece kahvaltı öncesi ders olacak. Erkencilerle her sabah 20 dakika önce buluşup nefes çalışması ve meditasyon yapacağız. 

Stres için Yoga Terapi     

Stres dozunda olduğu zaman gerekli olsa da bazen fazla olabiliyor. 

Bu çalışmada stres tepkisinin ilk belirtileriyle başa çıkmayı ve bunu nefes ve farkındalık çalışmalarıyla günlük yaşamınıza nasıl taşıyacağınızı göreceksiniz.

Anksiyete için Yoga Terapi 

Stresli, endişeli, gergin, koşuşturan bir zihin ve sürekli kıpırdanan veya neredeyse donmuş bir bedenle yaşıyorsak bedenin sakinleşmesi veya hareket geçmesi için ve zihnin tekrar açıklığa kavuşması için farklı çalışmalar yaparız. 

Bu çalışmada günlük yaşamda rahatlıkla uygulayabileceğiniz nefes teknikleri ve kendi kendinize kolayca yapabileceğiniz kısa uygulamalar göreceksiniz.

Pelvis Bölgesini Rahatlatmak için Yoga Terapi 

Pelvis bölgesindeki tutmalar ve sıkışıklıklar buraya olan kan akışını azaltarak zaman içinde pelvis bölgesinde psikolojik kilitlenmelere neden olur. 

Bu çalışma pelvis bölgesi farkındalığını arttırarak bu bölgeye olan sirkülasyonu arttırmayı araştırır. Bu sayede buradaki tutmalar, sıkışıklıklar ve hatta kilitlenmeler rahatlar. 

Fibromiyalji ile Kaliteli Yaşam

İster uzun yıllardır fibromiyalji ile yaşayın ister yeni teşhis konulmuş olsun bu çalışmayla fibromiyalji ile yaşarken yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olacaksınız. 

Çalışmanın başlıkları şöyle; sabah katılığı ve ağrıları rahatlatmak için farklı yoga pozları, enerji seviyenize uygun yoga pozları, enerjinizi yükseltmek için çeşitli nefes çalışmaları, yorgunluk ve uyku sorunları için farklı çözümler ve dikkat ve algıyı iyileştirmek için çeşitli öneriler.

Daha sonra kendi kendinize evde rahatlıkla yapabilmeniz için her bölümün sonunda uygulamanın üstünden geçeceğiz. 

 

Yoga ders ücreti 600TL

Arkadaşıyla gelenler için kişi başı 500TL

Benimle workshop, eğitim veya yoga tatiline katılmışsanız 400TL  

Ulaşım

İlk yoga dersi Çarşamba akşam yemeğinden önce olacak ve Pazar kahvaltıdan sonra yoga tatili sonlanacak. Odaya giriş ve çıkış saati 12.00. Dalaman’dan transfer yaklaşık 50 dakika. Tarih yaklaştıkça transfer paylaşımı için bilgilendirme yapacağım. Transfer ayrı ücrete tabi…


Post Your Thoughts