Banu Çadırcı ile Stres için Yoga Terapi Çözümleri

Tarih: 19 Şubat 2017

Saat: 14:15 – 16:45

Yer: Cihangir Yoga, Caddebostan

Fiyat: 90 TL

Günlük hayatın koşuşturması içerisinde hepimiz çoğu zaman yoğun strese maruz kalıyoruz. Bu çalışmada stres tepkisinin ilk belirtileriyle başa çıkmayı ve bunu nefes ve farkındalık çalışmalarıyla günlük yaşamınıza taşıyabilmeyi öğreneceksiniz.

Tüm stresörlere rağmen dengede kalabilmek sempatik ve parasempatik sinir sistemi arasındaki denge ve bu ikisi arasındaki yumuşak geçişler. Sempatik adı gibi sempatik değil bedenin dövüş veya kaç tepkisi. Parasempatik sinir sistemi bedeni yenileyen, onaran, bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirimi rahatlatan tepki. Yani yoga dersi sonundaki Savasana sonrası halimiz. Bunları biliyor olsak da bazen stresörler daha baskın çıkabiliyor.

Workshop süresince yapacağımız farklı kısa uygulamalarla;

-Stres tepkisinin ilk belirtileriyle başa çıkabilmeyi,

-Parasempatik sinir sistemini aktive eden nefes çalışmaları ve asana içinde nefes adaptasyonu, asana içinde mantra adaptasyonu ve farklı meditasyon yöntemlerini,

-Günlük yaşamda rahatlıkla uygulayabileceğiniz nefes tekniklerinin yanı sıra bazı önerileri ve kendi kendinize kolayca yapabileceğiniz kısa uygulamalar öğreneceksiniz

(Yoga deneyimi gerekmez.)

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT

Yoga Terapist

Banu Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi , Şifalı Nefes-Pranayama, Fizyolojik Rahatsızlıklar için İleri Seviye Yoga Terapi ve Kanser için Yoga Terapi konularında eğitimler yapıyor. Anksiyete için Yoga Terapi, Fibromiyalji için Yoga Terapi, Pelvis Sağlığı için Yoga Terapi Çözümleri ve Çakralarla Derine Yolculuk konularında workshoplar düzenliyor.

Banu Türkiye’deki IAYT- Uluslararası Yoga Terapistleri Birliği’nin onayladığı sertifikaya sahip tek Yoga Terapist. Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Eğitimini 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Hocalık Eğitimini 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Eğitimini (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.

www.banucadirci.com

Daha fazla bilgi ve kayıt için: info@cihangiryoga.com, Cihangir Yoga, Caddebostan: +90 216 360 99 90


Categories: Uncategorized

Post Your Thoughts